Je potrebné matrac pravidelne čistiť?
https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/453729-volkswagen-zrejme-zostane-najvacsou-automobilkou-sveta/ Content-Type“ content=“text/html; charset=UTF-8″>
Matrace a ich čistenie, to je katastrofálna predstava pre každého puntičkára a milovníka poriadku a čistoty. Patríte do takejto kategórie zemskej populácie aj vy? V tom prípade určite rozumiete, o čom hovorím. Aj ja patrím k tým ľuďom, ktorí by boli kvôli poriadku, lepšie povedané, kvôli neporiadku, zabíjať a stínať hlavy všetkým a všetkému naokolo. Čistenie matraca, respektíve jeho udržiavanie v čistote, preto pre mňa vždy bolo, je, a nepochybne aj bude, asi tou najväčšou nočnou morou. Práve preto alebo možno vďaka tomu, som musela vymyslieť viacero spôsobom, ako si s týmto kúskom nábytku poradiť. Tu sú moje tipy a triky. Netvrdím, že musia vyhovovať každému z vás, no na druhej strane niekomu z vás vyhovovať určite budú. Tak poďme na to.
Vylepšené čistenie so sódou bikarbónou
Áno, viem, nevymyslela som Ameriku. Sóda bikarbóna na čistenie matracov, veď to pozná aj malé dieťa. Môj spôsob „sódabikarbónovania“ je však trochu iný. Viem, že matrac by nemal byť nikdy namočený ani len vlhký, no keď chcete čisto, tak musíte ísť aj do takéhoto rizika. V prvom rade vás musím upozorniť, že takéto čistenie matraca je vhodné skôr v lete, kedy môže dobre preschnúť na slnku. V zime matrac radšej iba vysávajte, poprípade prášte. Môžete na neho taktiež sódu bikarbónu len nasypať, chvíľku počkať a potom ju povysávať vysávačom.
No a teraz to letné čistenie. Zo sódy bikarbóny a octu si pripravte hustú pastu. Táto zmes skutočne konzistenciou pripomína pastu, takže správny pomer by ste nemali mať problém odhadnúť. Túto pastu naneste na celú plochu matracu a počkajte asi hodinu. Potom ju zozbierajte, môžete si pomôcť aj metličkou a na konci nechajte matrac na slnku a čerstvom vzduchu vyschnúť aspoň dvadsaťštyri hodín. Hold, jednu noc prežijete a vyspíte sa na gauči. To by ste za ten dokonalý a čistý výsledok mohli obetovať.