Squid Game mánia
A to nielen u amerických divákov, ale aj v desiatkach ďalších krajín celého sveta. Momentálne je najväčšou senzáciou aj u slovenských predplatiteľov. Zo začiatku sa len šepkalo, teraz sa už celkom nahlas hovorí o tom, že je to najúspešnejší seriál aký na Netflixe kedy bol. O tom, že tento seriál narobil poriadny rozruch svedčí aj nepredvídateľná návštevnosť, ktorej obrovský tlak spôsobuje výpadky siete. Netflix z tohto dôvodu už čelí aj žalobe, nakoľko sa poskytovateľ internetových služieb dožaduje finančnej podpory pri takto zvýšenej prevádzke a takisto údržby z dôvodu neočakávanej masovej návštevnosti.
Zaujímavý koncept seriálu je nepopierateľný, niet divu, samotný autor na ňom pracoval úplne sám 13 rokov. Hlavnou témou je chudoba a ťažký život, v ktorých niektorý obyvatelia Južnej Kórei žijú. Zrazu niektorých z nich pozve neznáma organizácia hrať šesť detských hier, ktorých finančná odmena sú miliardy kórejských wonov. Tí sa hry zúčastnia s vidinou lepšieho života a vyriešenia svojich finančných problémov netušiac, že riskujú vlastný život, o ktorý môžu kedykoľvek prísť, stačí jedno nesprávne rozhodnutie. Účastníci hier aj v čase keď už vedia, že výhra nebude zadarmo a môžu kedykoľvek zomrieť v hraní pokračujú, ako tvrdí samotná tajomná organizácia, sú tam dobrovoľne.
Seriál poukazuje nielen morálku a ľudskosť, na kontrast medzi chudobou a bohatstvom, ale aj na tom ako takéto „hry o život“ zamávajú psychikou človeka, ako vedia z človeka dostať to najhoršie, ale aj najlepšie čo v ňom je. V divákovi vyvoláva silné zamyslenie sa nad tým, akú cenu má vlastne ľudský život, kam je až človek schopný zájsť. Každopádne, seriál je zaujímavý po všetkých stránkach, nielen po obsahovej ale aj po vizuálnej, diváka vtiahne do deja nečakanými scénami a preto niet divu, že sa do neho pobláznil celý svet.